Lidi toho dokáží moc ..

11. května 2010 v 21:26 | šárka |  O mě
Lidi jsou různí . A jejich činy zapříčiní tolik věcí . Někdy jsou ty věci dobré , jindy špatné . Ale díky nim žijeme . 

Už před týdnem mi nebylo dobře . Začalo mě bolet v krku , píchat v uších . Kašlala jsem div jsem se neudusila . A spustila se mi i rýma , takže můj nos připomínal nos klauna . 
Zkoušela jsem to léčit čajema a odpoledne polehávat pod dekou . No trošku to pomohlo . Ale perný víkend to zase vrátil zpátky . A tak celý týden zůstávám doma . 

Ten víkend , hlavně sobotu , co jsem teď zažila prostě nejde nepopsat . 
Sobota byla úžasná . Měli jsme na cvičáku srandamač . Možná někdo tomu slovu nerozumí , tak se ho pokusím vysvětlit . Je to takový společný závod na kterém se podílí umění psa i jeho páníčka . Ale jde tam hlavně o srandu a o to , aby si to všichni užili . 
A to se povedlo . 
Začali jsme už dopoledne . 
Napíšu Vám jaké úkoly jsme museli plnit . 
1. úkol : Páníček se musí trefit vzduchovkou do terče a má 3 rány a pes musí zůstat ležet a nesmí se zvednout . 
2. úkol : Pes sedí u páníčka a nesmí se zvednout a páníček musí co nejrychleji sníst rohlík a párek . 
3. úkol : Páníček musí tenisovým míčkem shodit co nejvíce plechovek a pes musí zůstat sedět u  jeho nohy .
4. úkol : Pes musí zůstat sedět u nohy svého pána a pán musí vypít co nejrychleji buď půl litru perlivé vody nebo třetinku piva .
5. úkol : Pes musí zůstat ležet a páníček k němu skáče 7 metrů v pytli . 
6. úkol : Páníček musí vézt svého psa v kolečku a pes nesmí vyskočit . 
7. úkol : Pes musí zůstat ležet , páníček běží 15 metrů ,pak zastaví a pes k němu na zavolání musí přiběhnout ( na čas ) . 
8. úkol : Páníček se psem u nohy musí proběhnout slalom . 
9. úkol : Páníček musí přelézt překážky s hrnkem s vodou v jedné ruce a v druhé ruce vodítko s hafanem ( také na čas ) . 
10. úkol : Páníček musí se zavázanýma očima poznat svého psa , ohmatáním . 

A po splnění všech úkolů , následoval odpočinek . A potom vyhlášení výsledků . Já a Nikitka jsme skončili na 10. tém místě z 25. závodníků . A to se mi zdá moc dobré . Ale jak jsem říkala , šlo hlavně o srandu . A být první se nevyplácí . Alespoň v našem případě . Vítěze totiž hodili i s oblečením do rybníka , jen mu cestou vyndali mobil , doklady a boty . 
A za delší dobu , kdy už měl něco v krvi , zjistil , že tam utopil klíče od auta i od bytu . Ale jen nad tím mávl rukou a řekl že má náhradní . Prý si člověk musí života užívat . A tohle je jen drobná starost . No ale něco na tom bude . 
Potom už jsme se jen tak bavili . Užívali společné chvilky . Peklo se prase . Slavilo se . Prostě jsme trávili hezké odpoledne . Mezi tím jsme chodili vyvenčit hafany . A potom přijeli muzikanti . Nebo spíš tři postarší pánové , rybáři , s jednou kytarou . Ze začátku to vypadalo  jako že se k nám přijeli jen napít a najíst . Ale pak začali hrát a zpívat a všichni se ke zpěvu přidali . 
Já s kamarádkou jsme se odebrali k ohni , kde se peklo prase a povídali jsme si . Bylo tam krásně teplo , zapadalo slunce , mi se vypovídali ze všeho , z čeho jsme potřebovali , já pila čaj . A říkala jsem si , že to bylo krásný den . Jaký mám krásný život . Plný přátel se kterými mám společné zájmy . Umí mě pochopit . A i když se někdy objeví problémy , vyřeší se , dřív nebo později . 
Jiní lidé ,mají horší problémy než já a dokáží žít , vyrovnat se s tím . 
Tak proč se netěšit z maličkostí . A z dnů , které jsou jen něčím malým krásné . 

Neděle . Taky to byl docela fajn den . I když . 
Určitě jsem se zmiňovala že nám začala sezona požárnického sportu . 
Jeli jsme na soutěž . Do Křenovic . Pilně jsme trénovali . 
Počasí nám vyšlo docela pěkně . Když jsme přišli na řadu , přišla na nás trochu nervozita , jako po každé . Odcvičili jsme . Náš čas byl nejlepší . Radovali jsme se . Všichni měla časy přes 30 sekund ( a to je dost ) a mi měli 26,5 . Bylo to jasné vítězství . Jenže přišlo zklamání . 
Byli jsme diskvalifikovaní . Protože jsme použili jako mazání jar . A to prý je pěnidlo , a to nesmí být použito . Protože v nástřikových terčích to vytváří pěnu a u elektronických terčů to potom způsobuje rychlejší nástřik ale u normálních terčů , kde jsou plováky to nepomůže ničemu . A nm to udělalo v obyčejným terčích pěnu , k ničemu nám to nepomohlo . Ale přesto na nás podali protest a diskvalifikovali nás .  Dost nás to naštvalo . Mohli jsme podat odvolání . Ale náš vedoucí je ještě k tomu tolik neschopný , že to neudělal .  A je to můj strýc . Já ho nemám moc v lásce . 
A on je na mě právě na hasičích docela zasedlý . Nevím proč . Ale štve mě to . Koho by to neštvalo ? Ale on je stejně takový trošku jiný . Ale tak ještě to nějak přežiju . Kvůli němu přeci neodejdu od mého koníčku , od rodinné tradice a od party dobrých lidí . Stejně už tohle je poslední rok kdy mohu běhat za děti . Potom už jsem na to moc stará . Možná že budu cvičit potom za ženy v Milevsku , nebo se nám podaří postavit tým ve Zbelítově . Ale bůh ví jak to všechno ještě bude , když odejdeme na střední školy a už nebude tolik času . No to se ještě uvidí . 
K té soutěži , byli jsme poslední . A naštvaní za nespravedlnost . Asi to nejde celé vám to tady vysvětlit . Hlavně by jste museli znát pravidla soutěží a něco málo o tom vědět . I když nechci podceňovat vaše znalosti . Prostě jsem to jen tak zkráceně vysvětlila . A někteří to pochopí , jiní třeba ne . A asi vám jeto úplně ukradené , že vám to tady vyprávím . Ale mě se tak nějak chce . Chce se mi to sem napsat a tak to udělám . Třeba si to někdo z vás přečte rád . 
Teď v pátek zase odjíždím z hasičema . Přespíme v chatkách , v rekreačním středisku , kde se koná druhý den soutěž . Větší a důležitější soutěž . Snad se nám to nějak dobře povede .
V sobotu se vrátíme . Možná že stihnu dojít na cvičák jen tak popovídat na chviličku . Ještě uvidím jak se budu cítit . A v neděli máme další hasičskou okresní soutěž u nás ve Zbelítově . Takže mě čeká další krušný víkend . Ale těším se . Hlavně aby bylo hezké počasí . 

adga
Ještě bych se chtěla zmínit o tomto obrázku . 
Tohle musím nakreslit , podle originálu , úplně na milimetr stejný a potom vystínovat . Je to fuška . Za jednu hodinu ve škole stihnu namalovat sotva 10 cm . Teď mám tak polovičku nakreslenou tužkou , zhruba . Do 30. května to mám mít hotové . Vůbec mi to nejde . Je to obtížné . Moc času nezbývá . A domů si to vzít nesmím dokud to celé nemám předkreslené . Můžu si to vzít teprve až to začnu stínovat . A to ještě dlouho potrvá . To jsem na to zvědavá . Když to nenamaluju , nebudu mít známku z výtvarné výchovy , jelikož je to závěrečný výkres , který musí každý odevzdat jinak mu neukončí známku a z výtvarky bude propadat . Nebude mít uzavřenou devíti letou docházku a nevezmou ho na střední školu . Takže to prostě mít musím . 
Každý má jiný obraz města od stejného malíře V . Jansy . Obdivovala jsem ho , jak perfektně umí kreslit . Ale po několika hodinách kreslení ho začínám nenávidět . I když vím že za to nemůže . 
Bude to ještě hodně zajímavé . Ale snad se mi to nějak podaří nakreslit . 

Přeji vám aby jste také měli víkendy , ze kterých se můžete těšit . Ale nejen víkendy . 
Těšte se z každého dne , z každé chviličky která se vám naskytne . 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 blechov blechov | E-mail | Web | 13. května 2010 v 14:23 | Reagovat

Ta sobota s pejsky musela být moc prima. Jen ten úkol 2 mi připadá trochu - vůči psíkům - nelidský. Sedět a zírat, jak si páníček pochutnává a ani se nepokusit poprosit o kousek párku? Ještě že nejsem psík.
U těch hasičských soutěží je škoda, že je to s diskvalifikací buď všechno, nebo nic. Člověk by si myslel - zvláště u soutěží mládeže -, že za nějaké dílčí "provinění" by stačilo třeba přidat trestné vteřiny a tak.
K výtvarce jsem měl vždy výhrady. Vůbec ke klasifikaci výchov. Možnost propadnutí ve výchově je přinejmenším hloupost (mám jisté pedagogické vzdělání i praxi). Uvedu to třeba u tělesné výchovy (jejíž význam naprosto nepopírám). Má-li někdo tělesnou vadu, prostě nebude klasifikován – a nic se neděje. Je-li někdo tělesně zdatný jen trochu pod požadovanou normu, má být nevyhovující a propadnout? Podobně je to u výtvarné a hudební výchovy. No ale člověk se musí podřídit stanoveným pravidlům i když je přesvědčen, že nejsou spravedlivá. Život přináší takových trablů několik přehršlí. Na štěstí jsou zde i velké a především malé (proto mohou být četnější) radosti a úspěchy. Takže optimismus je na místě. :-)

2 Joan Joan | Web | 14. května 2010 v 20:59 | Reagovat

10. místo je velmi dobré :)
Jsem moc ráda, že se máš dobře a doufám, že si ty víkendy ač náročnější co nejvíce užiješ..ono je to rozhodně daleko lepší než posedávat celé dny doma..:)

Měj se krásně :)

A přeji hodně trpělivosti s obrázkem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama