Další náročný víkend , plný zážitků ..

16. května 2010 v 15:36 | šárka |  O mě
Sice ještě víkend neskončil ale nic převratného už se dnes nestane . 
A jelikož se mi podařilo ukořistit trochu času tak vám ve zkratce zkusím vylíčit tento víkend . 
Byl náročný , hodně fyzicky . 
V pátek jsem odjela s hasičema na dvoudenní soustředění . Ten den jsme si jen vybalili věci , zabrali postele . Došli si na večeři a pak už si jen tak povídali . 
Někteří z nás tam začali kouřit a pít pivo . Mě pivo nechutná a nekouřím . Zdálo se mi že tu jejich " opilost " dost hrají . A odešla jsem za zbytkem , který nebyl zlákán . Byli to vlastně jen 4 kluci od nás z týmu . Další 4 holky tam zůstaly a popíjely . No když chtěly , já jim to nezakazuji .  S klukama jsme si povídali . Po půl noci , se přivalily holky , v takovém pochybném stavu .  Motaly se , smály se . Já na ně koukala a říkala jsem si že nemají moc rozumu . Jestli potřebují k zábavě alkohol a cigarety , tak jejich mínus . Mě to zdravý stát nebude . Jen mi hlavou probíhaly takové divné myšlenky . 
Jedna holka odpadla hned , usnula za chviličku . Ale ty ostatní nějak pořád blábolily , kluci se snažili dostat je do spacáků aby usnuli taky .
Chodí k nám i jedna o hodně mladší holka , je jí tak 9 - 10 let . Jestli svým chováním chtěla zapadnout do kolektivu nebo o co se snažila opravdu nevím . Ale doslechla jsem se že s nimi začala kouřit a pivo jim brala z rukou . Já bych jí to nedala . Je tak mladá a už si tělo zanáší tím svinstvem . Oni jí to nezakázali a jí potom asi bylo blbě . Doufám jen že se z toho poučila . Ale spíše si myslím že ne . Spát potom taky nemohla . A kecala blbosti .
 Dokonce je uspával i vedoucí , který jim pivo kupoval . No také jeho mínus . Zavinil si to sám . 
Já vůbec usnout nemohla . Vždycky když spím někde , kde nejsem zvyklá , tak nemohu usnout . 
Ráno jsem byla ospalá a rozlámaná . 
Trochu jsme ze sebe udělali lidi a šli na snídani . A pak už bylo zahájení soutěže nástupem všech družstev . Oblékli jsme se naše soupravy , které nám jsou velké a vypadáme v nich jako banda hoperů . 
Potom už nás čekala první disciplína . Ta nejtěžší . Útok CTIF ( asi vám to nic neříká ale kdyby náhodou to někoho zajímalo ) pro představu to maličko vysvětlím , nebo se o to aspoň pokusím . 
Každý z týmu ( 9 lidí ) musí přeskočit naznačený metrový příkop , a 60 cm vysokou překážku , potom prolézt tunelem a přejít lávku . 2 lidé pumpují ve džberovkách a 2 stříkají do terčů , potom podle obrázků hledají skutečné věci a přiřazují je . Další 4 spojují hadice při překonávání předchozích překážek a potom váží uzle . Ten 9. tý člověk je velitel , dává povely běží překážky a dohlíží na tým . Nevím jestli je můj popis pochopitelný , ale tak zhruba na pochopení by to mohlo stačit ... Na této disciplíně jsme se umístili na čtvrtém místě . 
Další disciplína byl klasický požární útok , to popisovat nebudu . Ani bych nevěděla jak do toho . Někdo ho zná , někoho to nezajímá a koho to zajímá , může se mě na to zeptat a ráda odpovím . A tady jsme se umístili na prvním místě . To mě opravdu potěšilo . V požárním útoku jsme se teď hodně vylepšili , když máme naší starou dobrou sestavu . Stačí tam totiž 7 lidí . 
Potom přišel odpočinek , a další disciplína a to štafeta CTIF ( 9 lidí ) . Ve zkratce řeknu že každý má svůj úsek . Někdo přelézá bariéru , jiný přendavá hadice nebo hasicí přístroj , další přeskakuje překážku nebo podlézá laťku , a také jsou volné úseky jen na běh . Každý odběhne svůj úsek a předá proudnici dalšímu . Zde jsme se umístili asi na 3. tím místě . 
Měli jsme docela dobrý pocit . Už jsme jen čekali až doběhají i ostatní týmy a potom na vyhlášení výsledků . Mezi tím jsme se zbalili a uklidili chatu . 
A pak jen čekali a čekali . Ubíhalo to pomalu . Všichni byli unavení , ospalí a nikoho nic nebavilo . 
Ani nejde popsat jak moc jsem se těšila na vanu , horkou vodu , postel , na Nikitku , no prostě na domov . 
Vyhlášení trvalo dlouho . Sčítali se všechny zaběhnuté disciplíny a disciplíny co se běhali na podzim . A náš celkový výsledek ? A teď chvilka napětí ...... Byli jsme druzí . A to je skvělé místo . To nejlepší , to na kterém jsem se chtěla umístit . Nechtěla jsem být první . Ani nikdo od nás. 
Tohle byla totiž soutěž okresní . A vítěz jede na krajské kolo . Kde se dělá nejméně 6 disciplín v jednom dni . A určitě jsou tam samí atleti . Vytřeli by nám zrak . I když chtěla bych se tam podívat.Běhá se to prý na stadionu a do oválu . Ale s naším umístěním jsme byli dokonale spokojení . Dostali jsme každý medaily . A další výhra kterou jsme dostali , bych řekla docela málo použitelná . Dostali jsme jeden spacák . Takže nevím co s ním asi se do něj zabalíme , všech 9 lidí dohromady , nebo opravdu nevím k čemu nám bude . Potom 3 nějaké mističky ve tvaru Spider - manovi hlavy . Jeden balíček fixů . A balíček papírů do tiskárny . Takže naše výhra se rozdělila následovně : holky vzali mladším sourozencům mističky , fixi , papíry a spacák se nechali v hasičárně , kdyby někdy něco . 
Domů jsme přišli všichni tak unavení . Já si vybalila , šla do vany , něco málo snědla a koukala na televizi na Ať žijí duchové a usnula u toho . Ještě ten den jsem došla navštívit babičku . Potom jsem byla chvíly na počítači . Kamarádka nemohla přijet a měla špatnou náladu a potřebovala podporu , tak jsem si s ní chvilku psala a pak jsem znovu usnula u televize . 
A ukončila tak náročný den . 
Dnes ráno jsem vstala brzy a šla smotat hadice , aby jsme je dnes mohli použít na soutěži . Motala jsem je jen já a kamarádka a nikdo nám nepomohl . No ale aspoň máme dobrý pocit . 
Potom jsem obalovala řízky , aby jsme je mohli mít k večeři a pekla štrůdl . Doma jsme se pohádali , tak jsem se těšila až odejdu . Na soutěž jsem tedy šla ve čtvrt na dvanáct s kamarádkou . A okukovali jsme jak cvičí týmy mužů . A čekali než odcvičí muži , ženy . A pak teprv přišli na řadu děti . Byla jsem z toho docela vynervovaná . Cvičil se sice požární útok , který jsem běhala už tolikrát . Jenže vždycky jsem běhala na proudu , teď mě dali na rozdělovač , kde to neumím . Samosebou jsem to pokazila . Byli tam 3 týmy dětí . Ale umístili jsme se na druhém místě . 
Také to není špatné . Ale mohlo to být lepší . Byli tam komplikace. A jiná sestava potvrdila že když jsme jinak , nejsme tak dobří . Příště snad se starou sestavou budeme lepší . Nemůžeme ale po každé vyhrát . Chvíly mě to mrzelo ale beru to s nadhledem . Hlavně jde o to , zasoutěžit si . 

Tak já teď jdu s kamarádkou vyvenčit naše hafany a pokecat o životě . 
Tak krásný zbytek víkendu přeji . 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se vede?

suupéér 21.1% (28)
nííc mooc 15% (20)
de to 14.3% (19)
hrooznýýýýý 8.3% (11)
smutněě 30.8% (41)
dobrýýý 10.5% (14)

Komentáře

1 blechov blechov | E-mail | Web | 16. května 2010 v 21:44 | Reagovat

Zajímavé tři dny.
Ti (a ty) co se nemohou dočkat kouření a alkoholu, na ty se vztahuje biblické: blahoslavení ..., neboť nevědí co činí. Dobrovolně si ubližovat (a navíc tím, co v těch začátcích ani nemůže chutnat)? Nechci moralizovat, ale dospělý "dohled", který přihlíží - dovolí dětem alkohol a cigarety, by zasloužil pár na holou.
Na druhé straně je takový výcvik, který jsi popisovala, naopak záslužný, takže celkem se ty dvě hlediska , tedy plus a mínus, vyruší.
Rád bych viděl, jak by reagovala Nikitka, kdybys ji vzala s sebou na soutěž. Náš Justík by určitě překážel, pletl se pod nohy a chtěl zakousnout hadici. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama