A jak to vlastně je ?? ..Kdo ví ..

7. dubna 2010 v 20:35 | šárka |  O mě
Týden je pryč . Pořád je něco nového a přitom se nic nezměnilo . 
Já chtěla jsem napsat příběh o mě , o tom jak to ve mě všechno bylo , jen jsem ho chtěla umístit do jiných rolí a do jiného století tak 18. - 19. století . Mělo to být o mém smutku , pocitech .. Ale nepustila jsem se do toho hned . A potom už nějak vyprchalo i nadšení napsat to . A hlavně dokud bych to nenapsala ty pocity bych měla v sobě. A oni už tak nějak ustupují . Ztrácejí se .
Ze začátku jsem si totiž naivně myslela že by se mohlo něco změnit a že by se mi mohlo vrátit mé ztracené štěstí ale už mi dochází že se to nestane ! I když se mi o tom zdál dokonce i sen . Zdálo se mi že se všechno urovnalo , bylo to nedorozumění , a vrátilo se to do starých kolejí . Ale některé sny se splnit nedají ani kdybychom sebevíc chtěli . 
Smiřuji se s tím jak to je . Pořád mi sice ubíhají myšlenky pryč . Pořád tak nějak vzpomínám .myslím že ještě dlouho budu . Jen tak o neodejde . I když bych si to přála . Přála bych si tak nějak odsunout tohle pryč a přijít si na jiné a lepší myšlenky . 
A kvůli tomu všemu mám teď často špatné smutné nálady . Jsem podrážděná . A někdy to odnese i ten kdo za to vůbec nemůže . Každá maličkost mě rozčílí . 
Proto se u mě zase objevují i problémy doma . Kvůli mé naštvanosti na celý svět nemám chuť komunikovat a přihlouple debatovat s rodiči o pitomostech . Nejraději bych byla s přáteli nebo s hafanem sama . To už jsem radši ve škole než doma , kde poslouchám ty kecy .
Rodiče už moc nechtějí ty moje nálady trpět . A tak se hádáme . A mě se pak nálada pokazí ještě víc.

Za poslední týden jsem přečetla 3 knížky a mám rozečtenou 4tou . Všechny jsou tak nějak o láskách. Asi si tu lásku prožívám s hlavními hrdinkami . Místo nic si představuji sebe . Už jsem toho tolik prožila . Ale bohužel to všechno bylo jen fantazírování a snění . Všechno to co jsem prožila je jen z knih . Moje zážitky jsou vytvořené na papíře . A moje mysl se v knihách cítí báječně , uvolněně.
Jako kdybych jen tak utekla a toulala se jiným světěm . Který mě tak láká . Pryč z reality. 
Budu takhle ale utíkat pořád ? Nechci utíkat . Ale co mám dělat , když můj život není takový jaký bych si přála , jak bych si představovala . 
Idealistka které sní o své krásné budoucnosti , kterou by chtěla co nejdřív . 
Vím že jiní lidé jsou na tom hůře . 
Ale když mě je z tohoto světa tak špatně . Radši bych se vytratila někam pryč . 
Podíl na mě a na tom jaká jsem má určitě i vesnice . Je to malá zapadlá vesnice , kde každý má vliv na každého . Všechno se o všech ví . A protože nežiju ve městě kde se alespoň něco děje , protože ani nemám co bych tam dělala . Protože mě rodiče nikam nepouštějí jsem zaostalá za všemi mými vrstevníky . Vidím že nejsem sama . Ale i ty ostatní jsou na tom možná líp . 

Víte co bych si přála ? 
Odstěhovat se do většího města . Kde budu studovat školu . 
Mít svůj malý ale útulný byteček jenom pro sebe a pro mého hafana . 
Sedět před oknem , do kterého by pražilo sluníčko . Poslouchat hudbu . S hafanem u nohou . Popíjet čaj . Snít . Přemýšlet . Číst a vžívat se do jiných rolí . 
Dělat všechno tak jak myslím že je to dobře . Rodiče by se mi do toho nemontovali . 
Sestra by mě neotravovala . Chodila bych ven s přáteli . 
A na víkendy bych jezdila s radostí domů . Těšila bych se tam . Teď jsem někdy i ráda že nejsem doma .
Samozdřejmě s každodenními problémy , bez těch by to nešlo . 
Určitě si na to budu muset ještě počkat . A ani nevím jestli to tak bude. A těch starostí které ještě mezi to přijdou . Takový kus života .
czgujhk
I já tak nějak jsem na lodi . A plavím se po stránkách knih kde zažívám příběhy jiných . Už prožitých . Nebo vymyšlených . A stejně se mi to líbí . Stejně je to lepší než tenhle život . 
Život ze kterého tak ráda utíkám . Je možné že člověk žije , žije tak jak nechce . A utíká z toho života pryč . Těší se na ty útěky a tak nerad se vrací . Ale musí to být . 
Co udělat aby se sen stal skutečností ? Recept na to asi žádný není . Snažit se ? Možná ale i to se mi zdá být málo . Žádná touha není dostatečně silná aby vyplnila všechny sny . Protože ve snech si můžeme dovolit cokoli oproti tomu v realitě a v životě ne . 
Je to kruté . Ale je to tak . 

Říká se že život je pod oblohou . Když je zataženo po čase vyjde slunce a život bude fajn .
Nebo to může být naopak . Život je na chvilku fajn ale potom se stejně zase určitě zatáhne . 
Je to podle toho jak to vidíme . 
Každá věc má dvě strany . A je na nás na kterou z nich budeme hledět . Nemáme čas být sami sebou. Máme jen čas být šťastni.   (Camus)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vede?

suupéér 21.1% (28)
nííc mooc 15% (20)
de to 14.3% (19)
hrooznýýýýý 8.3% (11)
smutněě 30.8% (41)
dobrýýý 10.5% (14)

Komentáře

1 Piskle Piskle | Web | 7. dubna 2010 v 21:04 | Reagovat

taky bych chtěla dělat všechno tak jak si myslím že je to dobře... to co tu píšeš je mi velmi povědomé,utíkala jsem taky do knih, prožila toho hodně... teď jsem ve městě, studuju školu, bydlím v bytě, piju čaj a poslouchám hudbu, ale sním o tom že jednou budeme jako rodina žít na vesnici a budu už tohle všechno mít za sebou... Každá věc má dvě strany

2 Joan Joan | Web | 11. dubna 2010 v 9:58 | Reagovat

Přeji Ti hodně síly, to překonat. Já věřím, že Ty to dokážeš!
A věřím, že tam někde, v budoucnu, na tebe čeká ten "pravý" a jde asi hlavně o to ho nenechat odejít..ale do té doby..nemysli na to co bude, ale na to co je..jo můžeš psát o své budoucnosti..protože Tvé příběhy jsou opravdu skvělé..ale jde hlavně o to se snažit zdokonalovat..Mě bylo všechno jedno..o nic jsem se snažila..potkala jsem kluka, který se mi opravdu líbí..ale v tu dobu, co jsem "troska"..a tet trochu pochybuji, ať bych se mu líbila jakkoliv, jestli by chtěl holku, která se neumí postarat o sebe..nemá své vlastní koníčky,z málo věcí se raduje...jenom jsem chtěla tím napsat..aby jsi nečekala jenom na toho kluka s tím, že on jediný tě zachrání a do té dobu nemůžeš být stastná..to není pravda.. a snažila se být sťastná i bez něj..žít než přijde..ale já věřím, že ty asi takový typ nejsi..a než přišel "tenhleten", který ti ublížil..dokázala jsi se radovat..Držím pěsti...ať jsi sťastná..nehledě na to, že jsi svou velkou lásku ještě nepotkala..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama