Dnešní den , a chvíle bezvýznamnosti

5. října 2009 v 20:35 | Šárka |  O mě
Dneska se mi trochu zbláznila hlava !
Po škole jsem šla se sestrou domů pěšky , Trochu víc jsme se pohádaly . Celou cestu jsme šly takřka mlčky .
Myslela jsem tak všelijak ale najednou ze zatáčky vyjelo auto . Jelo hroznou rychlostí ale stačila jsem si všimnout že ho řídí starý dědek a čte si noviny . Projel těsně kolem . Řekla jsem si : " No mohlo být po mě " !
A pak mi to začalo vrtat hlavou .
Mohlo mě srazit , nic by se nestalo akorát by se mi ulevilo . Ve škole se mi moc nevede . Extra kamarády zase taky nemám .
Svět by se nezbořil . Rodina by chvíly smutněla , ve škole a pár lidí co mě zná by z toho byli trochu pryč . Ale život jiných by pokračoval . Nic by se u nich nezměnilo . Dál by se smáli a žili naplno. Taky proč ne ? Však by zhasla jen jedna svíčka . Jen jedna hvězda na nebi .
Občas by si někdo vzpoměl . Ale hodně by zapomělo .
Z ničeho nic uprostřed silnice jsem se rozbrečela . Vytriskly mi slzy . Mám vlastně tak bezvýznamný život . Nic by po mě nezbylo a nic by to neznamenalo . Můj život by zmizel ve spleti dalších zhasnulých životů .
Zbytek dne jsem nad tím přemýšlela . A uvědomila jsem si že se vlastně už nebojím smrti . Měla jsem z toho strach ale už nemám . Nevím co tak najednou . Ale vím že by to nebyl konec jen nová éra , byl by to posun někam dál .
Je mi z toho zima když na to myslím . A brečela bych . Nezanechám za sebou žádnou stopu . Ani památky . Jen v lidských srdích . A těch srdcí ve kterých zůstanu . Těch bude jen maličko .
Jak se vrýt do srdce jiných lidí ? Nevím ale poslední dobou pociťuju že víc lidí mě zdraví . Víc lidí semnou komunikuje . Mám z toho dobrý pocit . Myslím že jsem se zas o kousek změnila . Myslím že už mám povědomý cíl kam to dotáhnout . Prozrazovat ho však veřejně nebudu !
I když pořád mám hrozně velkou obavu z toho že to nedokážu .
Ale na to mám nejméně 4 roky .
A potom třeba už budu silnější . Slyšela jsem že prý jsem málo průbojná a že na dnešní svět to není moc dobře .
Ale já nevím radši jsem tichá myška než výstřední holka . I když někdy ty holky z povzdálí obdivuju jak to můžou dokázat . Ale každý je jiný .

Zalíbilo se mi jedno perské přísloví :
Hledej pravdu v myšlence a nikoli v knihách tlejících. Chceš-li vidět měsíc, dívej se na oblohu a nikoli do louže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 phoenix phoenix | E-mail | Web | 5. října 2009 v 22:02 | Reagovat

nejsi bezvýznamná. ne jakkoliv víc než kdokoliv jiný. pochopitelně, když se budeš dívat z pohledu celého světa, si budeš připadat malá a nepodstatná. ale jako člověk vůči člověku máš - opakuji, stejně jako kdokoliv jiný - důležitost přímo nepopsatelnou. ať si to ti druzí uvědomují nebo ne.
jinak myslím, že nezáleží na tom, co po sobě člověk zanechá, kolik lidí si ho bude pamatovat, čeho dosáhl - důležitý je život samotný, cesta, která byla projita.
smrt je samozřejmě krok dál, není potřeba se bát, ale nikdy by neměla být volbou - zvláště ne z rezignace...
na dobré cestě jsi, jenom tak dál... držím palce :-)

2 Dalarius et Laixi Dalarius et Laixi | E-mail | Web | 6. října 2009 v 15:53 | Reagovat

Některé ty myšlenky jsou mi důvěrně známé.
Nicméně, jsi mladá, zatím jsi nai nic dokázat nemohla, to všechno přijde.

3 Joan Joan | Web | 10. října 2009 v 11:14 | Reagovat

Nikdo není bezvýznamný. Každý tvoří kousek skládačky a do tohoto světa zapadá, což ale neznamená, že by jsi nemohla růst..máš dostatečně prostoru na to být velká, ale také ho nemusíš využít. Možná jsi už něco v životě dokázala, možná i něco opravdu malého a sama o tom ještě nevíš..a i když ne, budeš mít ještě hodně času na to něco dokázat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama