Červen 2009

Prázdniny

30. června 2009 v 21:11 | Šárka |  různýýý
Prázdniny začínají . A já jsem bez plánů . Mračna se zatahla . Na prázdniny jsem se těšila . myslela jsem že toho zažiju spoustu . Ale postupem času to začalo kolísat . Myslím že to nebude tak jak jsem si to představovala . Také už jsem si myslela že začínám myslet pozitivně a začínala jsem se mít fajn . Zvrtlo se to :-( . Mé pozitivní myšlení ustalo . Vysvědčení jsem měla krásné ale né překrásné . Měa jsem pět dvojek a ty dvě z fyziky a z češtiny jsem nevěděla jestli dostanu . Učitelé mi říkala že mi dají jedničku ale kvůlu týdenní nemoci na konci školního roku jsem nevěděla co mi vlastně dají . Už moje optimistické myšlení blikalo a hlava si myslela že bych přece jen mohla mít jen tři dvojky . I když jsem věděla že mi hrozí dvojek víc nějak jsem to nečekala . Já vím říkáte si že jsou to prkotiny ano jsou . Ale mě nejde o ty známky jde mi o ten pohled jaký na to mám . V duchu jsem si říkala že už mi to pozitivní myšlení jde ale po zklamání né ze známek ale z té víry . Přece jen se moje očekávání nesplnilo . Takže se moje úvahy opět vrátili k těm pesimistickým .
Nejde mi o ty známky je to přece velmi dobré vysvědčení . Ae tímto jakoby zklamáním mě to vrátil zase na začátek zase když se bude něco blížit budu myslet negativně . Zase začínat od nuly .
Už mě nebaví se stresovat a řešit problémy .
Tohle léto bude jako každá jiný . Nuda doma a celý dny to samý pořád ten ošklivej stereotyp !
Kéž by tak mohly být prázdniny jednou jiné . To by bylo mé přání . Jen stejně myslím že mi to nevyjde a já budu doma :-( . Ach jo

Rovnost ...

28. června 2009 v 21:14 | Šárka |  různýýý
Rovnost . Měla by být všude . Všichni si jsou přece rovni nehledě na věk . Lidé přece dospívají a stárnou . Nehledě na rasu každá rasa , národ mají své city . Někteří lidé jsou tedy mimo náš čas a prostor a chvoají se jako tupci . Al jinak jsme si rovni všuchni a nechápu jak může někdo odsuzovat mladší nebo jinou národnost natož ženy muže a naopak . Jak může chlap tvrdit že ženy jsou podřadné vždyť by se bez nich neobešli !!
Chápu když nkomu někdo vadí nějaký člověk mu nesedne ale stejně jsme všichni stejní a přece jen jiní . Všichni pocházíme z jedné rasy a všichni jsem tak odlišní . No o no příroda si zahrává .

Nikdy to nevzdávej !

28. června 2009 v 20:56 | Šárka |  různýýý
Dneska byl fajn den . Byli jsme na pouti . Bylo to fajn . I když už od mých 4 let nechodím na žádné pouťové atrakce . Vlastně ani nemám s kým na pouťi jsem vždycky s rodičema a to je celkem nuda. Ale stejně to mám ráda , jen tak se courat okukovat a nakupovat .
Když jsme přijeli domů šla jsem s Nikýskem ven , běhat do lesa . A když jsme přišli koukala jsem na dvd : Nikdy to nevzdávej !
Byl to fakt super film a lidé by ho měli vidět . Bylo to o dívce jménem Terry ( Hilary Duff) která měla autonehodu s bratrem on zemřel a ona ne . Milovala zpěv a uměla krásně zpívat chtěla se dostat na nejlepší kurzy zpěvu ale po nehodě se všeho vzdala . Nakonec se ale na kurzy dostala tajně protože otec jí nechtěl pustit . Zamilovala se tam a když už chtěla odjet tak jí ten kluk pomohl a přesvědčil aby zůstala . Začala se víc snažit a vyzpívala se na velmi dobrou zpěvačku . Nevzdala to a nakonec se jí všechno podařilo . A i navzdry zemřelému bratrovi a jejímu trauma všechno zvládla a byla šťastná .
Lidé by to tak měli brát . Nikdy to nevzdát . Na všem je něco dobrého jen se na to zaměřit a správně se podívat ! A potom přijdou ty správné a dobré věci sami . Jen to chce věřit . Naděje přece umírá poslední !!

NEVZDÁVEJTE TO !!!!!!!!!!

Píseň

27. června 2009 v 21:36 | Jaroslav Seifert |  básničky
Bílým šátkem mává ,
kdo se loučí,
každého dne se něco končí ,
něco překrásného se končí .


Poštovní holub křídly o vzduch bije,
vraceje se domů ,
s nadějí i bez naděje ,
věčně se vracíme domů.Setři si slzy,
a usměj se uplakanýma očima
každého dne se něco počíná ,
něco překrásného se počíná .

přezdívka...

24. června 2009 v 21:54 | Šárka |  O mě
Je to divný ale každý blogger má nějakou svoji přezdívku . A já se všude podepisuji jménem . Asi bych taky měla nějakou mít jenže mě vůbec nenapada jakou . Nechcete poradit? ...Já vím asi je to trapný !! Jenže mě už to připadá divný !!!!! Doma mi nijak neřikaj jen babička:-D říká mi čiči :-D jako šárinečka čičinečka :-D říká mi tak od mala :-D ale znáte babičky!! Ve škole mě oslovují jménem a kámoši taky . Měla jsem jen jendu přezdívku která se naštěetí už nepouívá . Byla to přezdívka Harry Potter kvůli mé jizvě na čele ale uý mi tak neříkají . Taky jsem vlastně měla ješě jednu bukvice . Nevyložte si to tak že se mi líbí holky to proboha néé . Ale je to kvůli tomu že s kámoškama jsme měli být lesní trojka a každá obsahovala něco z lesa a já schitala to nejhorší . Ale postupem času se na to taky zapomělo a mě teď všuchni oslovují jménem .
Tak nevím no :-D ale co .. na jméně a přezdívce nezáleží tolik jako na jiných všcech že .

Změna nálad ?

24. června 2009 v 21:30 | Šárka |  různýýý
Je to divný to churavý počasí mě štvalo . Těšila jsem se jak začne krásné počasí a ty bouřky a vítr mě doháněli k šílenství . Pak jsem si začala zvykat a před malou chvíli jsem otevřela okno a vykoula ven . Nepršelo ale jen tak zmála poprchávalo . Vítr ustal a byl krásně pročistěný vzduch . Očistilo mě to a dodalo energii . Koukala jsem dlouhou dobu z okna a nechala do sebe poudit ten nával dobrého pocitu . Všechny starosti najednou na chvilinku zmizeli . Samozdřejmě že se těším na sluníčko a na to jak konečně vyrazím běhat s Nikitou do lesa . Ale nějak si uvědomuji že na každém počasí je něco krásného ! Když déšť večer bije do oken a člověk usíná , usíná se mu dobře . Ta nepravidelná melodie jakou déšť vytváří nás ukolébává .
Ještě před nedávnem jsem napsala na tenhle blog článek jak se mi to počasí nelíbí a postupech času se mi zalíbilo . Všechno se postupem času mění , lidé , věci , situace prostě všechno . A změna je život .

Naděje ..úryvek

23. června 2009 v 20:32 básničky
Matka naděje
Nikdy neopouští
Nadlouho
Ty kterým koluje v žilách
Její zázračná krev
Svou poslední útěchu nalézá v tom
Že je si vědoma její životodárné moci
již podrobila všemožným zkouškám A že v ni věří
Neboť i když tolikero věcí zklamalo
I když přicházel a odcházel osud
Zchytralý zloděj
Ta životodárná moc
Vždy zvítězila vždy zvítězila
Zvítězila nad bolestí a zacelovala jizvy
Zvítězilla nad bolestmi jež rdousily hrdlo kostnatou rukou
Zvítězila nad tolika sarančemi živelných katastrof a ran
Zvítězila nas beznadějí
Zvítězí nad nejstrašnější zkouškou
Nad poslední kartou již vyhazuje do výše život..

můžu říci ....fajn

16. června 2009 v 22:12 | Šárka |  O mě
Dnes jsem se vzbudila a veselým krokem jsem se vydala čelit strastím začínajícího dne . Čekala mne prověrka z matematiky za celý půl rok a zkoušení z fyziky a angličtiny . Moc jsem nevěřila že ten den přežiju vesele . Vyšla jsem z domova a rozlížela se po okolí . Samozdřejmě jsem zapoměla na rýsovací potřeby na prověrku takže jsem je ve škole ještě na rychlo sháněla . Začala hodina a já se děsila té hrůzi . Už jen pohled na ta čísla mne drtil . První úloha geometrická mi nedala moc práce . Vyřešila jsem jí i když né úplně nefalšovanou vestou . Trošku jsem si pomohla ale výsledek vyšel. Druhý příklad byl jen na počítání , to jsem měla za chviličku a doufám že dobře. Třetí a čtvrtý byli slovní úlohy které nemám . Mám jen zápisy ale myslím že 3 bych dostat mohla . A 3 je přeci dobrá známka a mě bude stačit i po týdnu absenci . Literatura mne bavila , skládali jsme příběh z obrázků . Třetí hodina angličtiny byla skvělá kvůli nemoci učitele jsme byli na počítačích takže zkoušení minulo . A přes příští hodinu mne minulo i zkoušení z fyziky díky referátům ostatních spolužáků . Poslední hodina měla proběhnout v klidu . Byla to občanka ale přeci jen jsem chtěla mít tu práci z krku ale dav spolužáků sedících okolo mne mi to nedovoloval . Na naší lavici se hrál pokr . A pořád někdo cloumal s lavicí . Pomalu mi docházela trpělivost a chtěla jsem se přesunout do jiné lavice ale za chvíli mělo zvonit takže jsem si vzala tu práci raději na klid doma .
Domů jsem měla jít pěšky s kamarádkou ale tatík mi usnadnil cestu tím že pro nás přijel . Doma jsem se převlékla , nabrala síly a běžela vyvenčit Nikitku . To je moje spřízněná duše se 4ma nohama . Pospíchali jsme ven a vzali si s sebou ven i kamarády . Náš pobyt venku nebyl dlouhý ale nijak zvlášť mi to nevadilo jelikož jsem musela dodělat výkres na výtvarnou výchovu . Doma při kreslení a přemýšlení o umění mne vyrušil výkřik mamky abych jí udělala kávu . Na odpočinek mi pomohlo kapučíno . U kterého se rísovalo moje abstraktní veledílo .
Papání pro hafušáky jsem vyřila já a neminula mne i příprava stravy pro celou rodinu . Ale nestěžuji si na to . Pomohla jsem rodičům a mám dobrý pocit z toho že moje práce byla užitečná .
Počítač a učení mě čekalo na stole v pokoji kam jsem se dopravila . Po hodince strávené v klidu a rozjímání nad internetovými zázraky jsem se odebrala do vany . Voda vesela tekla a blbec jako já odejde pryč . Takže horké vody bylo až moc a tak jsem měla horkou koupel . Ale bylo to příjemné . Dál už sedící u počítače pomalu zavírám očka .
Chci jen říct že i když tento den nebyl nijak zváštní a byl celkem obvyklí tak mohu říci že byl fajn . Povedl se a půjdu spát s čistou hlavou . Což se moc často nesává !
Kéž by bylo více takovýhle dnů .

Nepřekonatelný smích!!

12. června 2009 v 22:03 různýýýNejlepší medicína


Smích je balzámem pro duši a prokazatelně nejlepší lék na četné fyzické obtíže . Kdo se hodně směje , ten přijímá výrazně více kyslíku , umí se lépe soustředit a zlepšuje prokrvení tkání . A to je skvělá prevence srdečních a oběhových onemocnění . Také zlepšuje trávení , protože bránice při smíchu masíruje oblast žaludku a střeva . A nejdůležitějším průvodním jevem při smíchu je posílení imunitního systému : Naše tělo při něm vylučuje hormony štěstí , endofriny. Ty zvyšují náš celkový příjemný pocit , zvyšují sexuální touhu , zlepšuje náladu a tlumí bolesti . Zároveň se aktivují látky nazývané přenašeče, které dokonce dovedou zabrzdit růst nádorových buněk.Prostředek komunikace

Zpočátku byl úsměv sice jenom gesto hrozby , jelikož se vyvinul kdysi dávno z cenění zubů . Dnes vnímáme usměv jako známku sympatií . Když se nám někdo líbí , usmějeme se a on to okamžitě pochopí . Umět se společně smát je považováno za tajemství šťastného manželství . Smích ve dvou , v rodině , a přáteli nebo kolegy je mnohem lepší něž když se smějeme sami .
Smích jako droga


Záchvat smíchu v nás nachvíli může vyvolat podobné pocity jako kokain . Vědci dokázali že smích dráždí stejnou oblast mozku jako tato silně návyková látka . Pocit euforie vyvolaný smíchem totiž vzniká v centru odměňování , na kterém kokain působí.


Když se svět směje

První světov den smíchu ohlásil zakladatel hnutí jogy smíchu Madan Kataria v roce 1998 v indické Bombaji . Od té doby se jeho přívrženci každou první květnovou neděli ve 14 hodin našeho času 3 minuty společně s chutí smějí .Co na to zvířátka

Medvědi se neumí usmávat a už vůbec ne smát . Že to tak lidé někdy komentují souvisí s naprosto falešným polidštěním jejch vlastně úplně neměnných rysů obličeje . Neplatí to ale pro všechna zvířata. Například u krys vědci zřetelně poznali tony smíchu . Také někteří psi brzy odkoukají úsměv od svých páníčků a rádi ho napodobují .


Smích je prostě fajn

Finanční krize , rostoucí nezaměstnanost , globální změny klimatu - v těchto napjatých dobách se necháváme strhnout k úsměvu nebo k smíchu sotva 15 krát denně . Pro srovnání : Ještě před 40- ti lety se průměrní dospělí smáli 45 krát denně a smíchu věnovali kolem 20ti minut svého času. Jak se zdá štastně se smát dnes dovedou jen děti . Dětem se zvednou koutky úst až 400 krát za den . takže nad dospělými zcela jasně vítězí .Neměli by jsme se přece jen častěji smát . Přece nám to prospívá ze všech stran . A vidět někoho jak se od srdce směje je přece krása!! A ještě k tomu usměvem přece můžeme kdikoliv a kohokoliv okouzlit tak prosč se nesmát?
SMĚJME SE !!!!!!!!! a TO CO NEJČASTĚJI !!!!!!!!!!!!!
Šiřte dál smích . Propagujte smích všude .
Dnes je přece k smíchu všechno !!

to počasí =o(

12. června 2009 v 21:29 | Šárka |  různýýý
Ahoj ,
tak si tak říkám že už se to nedá vydržet . To churavý počasí přináší i churavý nálady. Pořád jen prší a obloha je zamračená když vyleze slunce je to jen tak na chviličku . Nebe je každou chvíli zbarveno do černa . Bylo fajn když začalo pršet ale když se to stalo každodenním pořádkem už je to unavující . Venku se nedá nic dělat . Lidé jsou zalezlí a je smutno . Na několik jedinců dopadá deprese . Už aby to přestalo . Pořád mluví o globálním oteplování ale je pořád blbí počasí. Dávám sem obrázky vystihující okolí mého bydliště v tohle špatném počasí a to je obloha na těchto fotkách vyjasňující se . Třeba právě teď při pohledu z okna je vydět úplné černo . Je to nuda , únava , deprese. Každý už čeká kdy vyleze sluníčko. snad se ho brzy dočkáme .
Začíná hřmít a padají blesky. :-( Do okna bubnují kapky deště a vítr burácí . Nálada klesá . Ještě že máme tu naději v lepší dny .

básničky různý ...

3. června 2009 v 21:14 básničky
Leží na kameni,
na své hrudi hada hřeje,
nikdo se neotočí,
nikdo se neusměje.

Ztratila své místo,
v prach se rozpadá,
věřila v dobro,
ale zášť si s ní pohrává.

Ve vlasech kopretiny,
kolem ní růže,
čekala marně,
a nic s tím už nezmůže.

Boj to byl statečný
a ona klesla,
pustila květiny,
které v náručí nesla.

Tu hnusnou chuť smrti okusil,
nikdo neplakal, nikdo neprosil.
Nebylo už koho,
jež by z úst vypustil slovo.

Ležíc na tvrdé zemi,
vzhlíží marně k nebi.
Hledá hvězdu jasnou,
v duši s myšlenkou spásnou.

Velkým člověkem se stal,
ale Bůh si ho k sobě vzal.
Nitka osudu se přetrhla,
svět do věčného zapomnění zavrhla.


básničky o přátelství

3. června 2009 v 20:56 básničky
Vezmi si přátelství,
ušité na míru.
Muže byt z kamene,
a, nebo z papíru.
Může mít roviny,
a nebo okolky.
Ale je pro kluky
a hlavně pro holky.
Může být o lásce,
a nebo o spěchu.
Vyklouznout z kapradí,
skrčit se bez dechu.
V očičkách rozpaků.
Směje se na víčku.
Váhá jen chviličku,
a je tu, človíčku.


Nehledej života nové dějství
ohlédni se za sebe, na přátelství.
Přítel, to nejcennější co máš,
klidně zaň do ohně ruku dáš.
Teď všach chvíli sleduj ještě
jak milosrdné kapky deště
krásných slov a tajných přání,
hladí tvoje srdce do svítání.
Važ si každého jejich citu.
Až budeš číst si tuhle větu,
vzpomeň si na chvíli krásnou
dříve, než ti hvězdy zhasnou.
Nepřehlížej jejich rady.
Najdi v nich tvůj poklesek,
pak vypěstuješ svěží sady
jak první jarní paprsek.


I když dneska venku slunko svítí,
pro mě ale pořád uvadá to kvítí,
co má tolik barev, svou krásu,
já marně už čekám na tu svojí spásu.

V přátelství píchla jsem se hluboce o trn,
prý špína jsem, možná bych měla jít pod drn.
Jako ta Růženka, co o trn se poranila,
pak ve spící krásku se proměnila.

Jenže ona měla to štěstí,
že si pro ni přijel princ, co ji osvobodil,
zbavil ji toho hrůzného prokletí
a polibkem ji probudil.

Jenomže já nejsem Růženka, ani zakletá,
to jen jednou osobou prokletá.
Křivdy se hodně špatně snáší,
proč ten člověk nejdříve své obvinění nezváží?

Vím, že nikdo nejsme neomylní, bez viny,
i ten nejlepší člověk dělá velké chyby.
Člověk se plete, to se přece může stát,
proč ale všechno zlé mi musí hnedka přát?

Možná proto, že mě trochu zná a leccos ví,
přesně ví, jak radosti a štěstí mě zbaví.
Jasně, že je to její jen taková malá pomsta,
vím určitě, že také nejsem jedna ze sta.

Byla jsem hloupá, když jsem se otevřela,
vždy při příteli stojím, a vše jsem jí svěřila.
Možná nebyla přítelem, ale jen kamarád,
co ve skrytu duše mě vlastně neměl vůbec rád.

Ztratit kamarádku, těžko říct,
zda je to horší, než ztratit kamaráda,
já věřila jsem jí a měla hodně ráda,
nevím, co už napsat víc.

Přátelství je jako sníh,
jak přijde a napadne,
hned zase odejde, opadne
a ze rtů mizí smích.

Bolí to stejně jako láska,
i z této bolesti, se Vám udělá vráska.
Je to také šrám na srdci,
kdy převládne smutek, hořkost a není pomoci.

Ale jak se říká, čas nám ukáže,
co všechno se může a dá změnit,
vždyť spousty věcí dokáže,
bolest a trápení ve štěstí proměnit.

Jen tu délku nikdo neovlivní,
zřejmě podle toho, nakolik jsme vinní...

citátky o přátelství . Je hrozný ztratit přítele a hlavně když je nejlepší . Je to to co nás drží při životě .Ale trápit se kvůli tomu ? Někdy už svírám žiletku ale psst!!

3. června 2009 v 20:29 citáty...

 • Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.
 • Nekráčej přede mnou, možná za Tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná Tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel. (Albert Camus)
 • Bez přátel není štěstí, bez neštěstí není přátel.
 • Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.
 • Podej přátelům ruku, ale neměj při tom zavřené prsty. • Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš.
 • Kdyby všichni lidé věděli, co jedni říkají o druhých, neexistovali by na světě ani čtyři přátelé.
 • Že neodhalujeme přátelům své srdce až na dno, není proto, že bychom si nebyli jisti jimi, nýbrž sebou.
 • Přátelství ženy k muži je slepá ulička, do které je vehnalo zklamání v lásce.
 • Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Gaius Valerius Catullus)
 • Máš-li dobrého přítele, máš víc než on.
 • Přítel je ten ,kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.
 • Láska může zemřít na pravdu, Přátelství na lež.
 • Bez Přátel není štěstí, ale bez neštěstí nepoznáme Přátele.
 • Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele.
 • Nezajímej se o množství, ale o kvalitu svých přátel.
 • Přátelství může skončit láskou, ale láska nikdy nemůže skončit přátelstvím.
 • Chceš-li poznat člověka v jeho skutečné podobě, musíš ho přistihnout ve chvíli, kdy si je jistý, že ho nikdo nevidí..
 • Mít člověka kterému můžeš věřit je jedno z největších vítězství v životě.
 • Přátelství nám nebe posíla proto, abychom se vyzpovídali z tajemství, které nás tíží.
 • Jeden starý přítel je lepší, než dva noví
 • Kdo hledá přítele bez chyb, zůstane bez přítele.
 • Přítel je ten, kdo zůstává, když všichno odcházejí...
 • Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.
 • Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí.
 • Příjemný člověk je ten, co úsměvem poslouchá něco co zná, od někoho, koho nezná...
 • Přítel je člověk, který zná tvoji minulost, věří ve tvou budoucnost a má tě rád takového, jaký jsi dnes.
 • Přítel je někdo, před kým můžete myslet nahlas...
 • Účast neprojevujeme přátelům pláčem, nýbrž starostí o ně.
 • O všem uvažuj s přítelem, ale nejprve uvažuj o něm samém.
 • Kdo zakusil velkou lásku, nedbá už přátelství, ale kdo v přátelství všechno ze sebe vydal, neučinil ještě nic v lásce.
 • V pohromách se většinou z přátel stávají nepřátelé.
 • Přátelství je láska bez křídel.
 • Je jisté, že povaha lásky a povaha přátelství jsou zcela odlišné: přátelství ještě nikdy nikoho nepřivedlo do blázince.
 • Jakmile uzavřeme přátelství, musíme důvěřovat. Pochybovat můžeme předtím.
 • Není tak těžké za přítele umřít, jen najít takového, aby umírat stálo za to.
 • Děláš-li si nové přátele, nezapomínej na staré.
 • Opravdové přátelství je jako světluška - svítí tím víc, čím větší je kolem tma.
 • Přátelství je setkání mezi těmi, kteří se hledali, aniž by o tom věděli, protože jeden druhého potřebovali.
 • Přátelé jsou jako hvězdy. I když je nevidíme, tak víme, že existují.
 • Povinností přítele je uhádnout starost druhého a vyjít mu vstříc dříve, než byl o to požádán.
 • Zůstaň - to je kouzelné slovo v přítelově slovníku.
 • Nedůvěřovat přátelům zahanbuje víc, než být jimi klamán.
 • Přátelé jsou ti vzácní lidé, kteří se zeptají, jak se ti daří, a počkají i na odpověď.

prooč?

3. června 2009 v 19:59 | Šárka |  O mě
Ahoj jsem teď úplně na dně zdá se mi že kámošky se semnou přestávají bavit . Nevím c to zapříčinilo ja je nijak neotravovala nedělala jsem jim žádný trapasy jako oni mne . Kdybych věděla v čem je chyba . Ale nemám tušení ,hrozně mě to užírá . Já už nebudu mít skoro žádné dobré přátele. Co budu dělat? Budu sedět zavřená jen doma . Nemůžu to vydržet prostě štve mě že ztrácím nejlepší kamarádku a nemohu s tím nic dělat . Nejhorší je že to trápení neřeším jen v hlavě ale i na těle . Já vím není to normální ale nemohu si pomoct . Pomuze mi nekdo jiny? Ja to fakt nezvladnu :-(