dobrý a zlý svět

4. března 2009 v 21:28 | Šárka |  Příběhy
Existuje několik světů. Mezi ně také patří svět veselosti a protikladný smutný svět. Tyto dva světy jsou úplně odlišné liší se počasím , světlem, lidmi kteří v nich žijí a hlavně chováním. Ale není však vyloučené že tyhle dva světy mohou mít i něco společného. Několik společných vlatností které má každý a to třeba naštvávací vlastnost, vlastnost toužení a další jiné. Je nutno ještě podotknout že tyhle dva světy sídlily hned vedle sebe.

Ve veselém světě žila dívka jménem Famira. Byla veselá a užívala si každou chvíli svého života naplno . Na krasném sluném počasí vymýšlela samé nové nápady. Měla hodně přátel a skvělou rodinu.Energie měla tolik že by ji mohla rozdávat.Nakonec neměla se ani proč trápit. Neměla k tomu žádný důvod. Byla mladá a krásná. Nosila samé křiklavé oblečení výstřední hlavně samé veselé barvy. Tmavé barvy pláč a sténání to vůbec neznala. A pro ní to vlatně bylo jen dobře že o těchto věcech nevěděla.

Ve smutném světě žil chlapec jménem Ofisto. Rodinu něměl žil v dětském domově protože rodiče ho nechtěli a příbuzenstvo ho považovalo za čerou ovci rodiny. Jednoho dne ale z ústavu utekl a schoval se do jedné neobydlené lesní skrýše a tam přežíval. Přátele žádné neměl nikdo se s ním nechtl bavit . Věčně věkův seděl v koutě a přemýšlel. Byl zahalen v černé barvě a měl šedivé oči. Znal jen smutek , stesk ale smích a veselost neznal. Ve své skrýši jen seděl a brečel nebo jen tak koukal do prázdna a přemýšlel o ničem. Jeho život se zdal zcela ztracený.

Jednou šla Famira na procházku a viděla u zdi dva velké strážce za nimi byla zeď a v ní díra. NIkdo tam nesměl a ani se tam neodvážil. Říkalo se že je to díra z veselého světa do smutného. Jenže protože už Famiru všechno omrzelo všechny hry , všichni lidé ,nic jí nebavilo. Rozhodla se že se chce dostat tou dírou pryč i kdyby měla zemřít. Už měla plán omráčí střáž a proleze tam a už jí nikdo nezarání jenže přišla na to že je asi jen tak neomráčí takže vymyslela náhradní plán v noci se tam tajne proplíží a bude to . Přes den si tedy zbalila svoje věci a i něco k jídlu kdyby náhodou a nemohla se dočkat večera.

V druhém světě šel ten den Ofisto do lesa pro něco k jídlu. V lese ho srna zavedla do míst kde ještě nikdy nebyl . Narazil va podlohlou zedˇ a v ní byla díra.
Byla to ta samá zedˇa ta samá díra co byla ve veselém světě akorát z druhé strany. Jenže byla zarostlá houštím. Ofisto se chtěl dostat dírou zkrz jenže už byla skoro tma noc a tak se rozhodl že atím díru vyseká a pak se vyspí a ráno prozkoumá to co je za zdí. Sekal sekal a už to mšl skoro hotové a že si pujde ledhnou a prozkoumá tu druhou část až druhý den. Najednou se ale z díry vynořila dívka. Jeí pohled padl hned k Ofistovi. Ten když jí uviděl se do n zamiloval . Jenže skrýval to a nedal jí nic najevo. Seznámili se a Ofisto celý rozčarovaný dovedl Famiru do svého domečku a na zedˇ úplně zapoměl. Oba ale usnuli v tu ránu takže si nestačili nic říct. Ráno když se Ofisto probudil a viděl že má před sebou jídlo a Famiru podivil se. Ze zbatků co Famira našla mu něco uklohnila. To ale Ofisto neznal a tak se divil. Společně se najedli a potom začlo vyptávání kde vlastně Famira je a kdo je Ofisto. Vyprávěli si o sobě celý den a Ofisto jen žasl jak Famira čiší energií. Byli oba dva sebou tak okouzleni že si nestačili za jeden den všechno říct. Další den rozebírali od kud kdo pochází a když se dozvěděli že každý pochází z jiného světa překvapilo je to. Potom začal každý vyprávět o svém světě a o tom jak to u nich chodí. Ofisto najednou začínal být šťastný jako kdyby mu Famira předala kus její energie. Jednoho dne vyznal Ofisto Famiře lásku a ona měla taky oči jen pro něj takže spolu žili. Měli se moc rádi. Famira už se nechtěla od Ofista rozloučit ani za cenu že už neuvidí svoje přátele a rodinu a Ofisto nikoho neměl takže mu to nevadilo. Rozhodli se tedy že budou společně bydlet v jejich domku v lese ale nakonec se stejně přestěhovali do jedné vesnice ve smutném světě. Ale zavedli tam že smutek není základ života. Famira naučila smát se Ofista a další lidi . Ale nejen smát se ale i bavit se a užívat si života. A takhle polu žila Famira s Ofistem k klidném životě bez žádného trápení.

A teď mě tak napadá že je to zkresený lidský svět. Není to takové scifi jak vypadá. Když se nad tím člověk zamyslí je to celý svět rozdělený na lidi někteří však žijí smutně a jiní vesele. A může nastat případ že veselý člověk se zamiluje do smutného člověka ze kterého se pak stává také šťastný člověk protože zjistil že má cenu žít. A to dobrou co v něm je rozšiřuje dál. Takže je to vlastně příběh pravdivý a celkem realistický.
Má tedy cenu žít i když si myslíte že už je všechno v čoudu. Vždyť někdy i v té nejhorší chvíli přijde někdo kdo Vám pomůže a naučí Vás že už máte proč žít a jak si užívat.
Takže život žijte!! Neztrácejte naději vždyt všechno má smysl a když skrytý. Jen stačí čas který všechno vyléčí a poodkreje různá tajemství a Vy je pak už dokážete lehčeji rozluštit. Takže čekejte a vydržte to !! Má to cenu!! Pořád je tu někdo kdo vás má rád!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

A co tenhle blog?Líbí?

jasně 48.9% (44)
vůbec 13.3% (12)
trochu 13.3% (12)
ujde to 11.1% (10)
klíídnéé 13.3% (12)

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 29. června 2009 v 20:13 | Reagovat

Tak tahle se mi z těch všech, co jsem zatím od tebe přečetla, líbila nejvíc. Je vážně krásná, upřímná a realistická.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama